Alginat op. 750g Alginat sodu Sosa 58050016

SOSA77

Producent: Sosa Ingredients

Nowy produkt

4 Sztuk/-i

Uwaga: Ostatnie sztuki!

330,00 zł brutto.

330,00 zł za op.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 33 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 33 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 3,30 zł.


Udostępnij: 

Alginian sodu. Produkt z różnych rodzajów alg (Fucus, Laminaria, Macrocrystis ...).Charakteryzuje się tworzeniem żeli w obecności wapnia. Tak jak w przypadku każdego hydrokoloidu, potrzebujesz wody do nawodnienia. 

Właściwości: Gelificante, gdy wchodzi w interakcje z mediami wapniowymi. 
Sposób użycia: Do bezpośredniej sferryfikacji wymieszać z żądanym preparatem. W celu odwrotnej sferryfikacji wymieszać w łaźni wodnej. 
Zastosowanie: Dowolna ciecz o pH ≥4 i zawartości wody większej niż 80% (bezpośrednia sferyfikacja). 
Obserwacje:Sam w sobie działa jako zagęszczacz. Zawsze używaj wody mineralnej do odwrotnej sferyzacji. W mediach tłuszczowych występują problemy z rozpuszczaniem. W mediach tłuszczowych występują niezgodności. W mediach alkoholowych stwarza problemy w zależności od stopnia alkoholu i braku wody. 
Opracowania: bezpośrednia sferyfikacja / odwrotna sferyfikacja

DODATKOWE INFORMACJE:

Alginian sodu jest produktem pochodzącym z różnych rodzajów alg (Fucus, Laminaria, Macrocrystis ...). Osobliwością jest to, że tworzy żele tylko w obecności wapnia. Są termo-odwracalne po podgrzaniu. Dlatego ważnym punktem podczas pracy z Alginatem jest ilość wapnia zawartego w żywności, którą chcesz sferalizować. Jeśli nie znajdziesz żadnego podłoża wapniowego, będzie ono działać jako zagęszczacz, ale nigdy nie będzie żelować.Hydratacja alginianu może być przeprowadzona na zimno lub na gorąco, ale chociaż inkorporacja na gorąco jest szybsza, wynik nie jest tak dobry. Jak w przypadku każdego hydrokoloidu, Alginian potrzebuje części wody do nawodnienia, dlatego musimy wziąć pod uwagę, że będzie reagować w różny sposób w zależności od medium, w którym działa (w środkach tłuszczowych ma problemy z rozpuszczaniem, w środowisku kwaśnym znajduje niezgodności, w mediach alkoholowych możemy sprawić nam problemy w zależności od stopnia alkoholu i braku wody). Ma problemy z inkorporacją, więc musisz stale stosować túrmix. Adiendo trochę cukru pomaga w inkorporacji.

SFERYFIKACJA: Sferryfikacja jest techniką żelowania, która pozwala na hermetyzację płynnej zawartości wewnątrz cienkiego żelu, symulując tematy, kawior itp. Jego spektakularność wraz z eksplozją smaku, który wywołuje w ustach, przekształciły już tę innowację w klasyczną nowoczesność ciast i kuchni.

BEZPOŚREDNIE ROZGRYWANIE: Aby opracować bezpośrednią sferifikację, w zasadzie używane są trzy łazienki: 
- W pierwszym z nich umieścimy produkt, który chcemy sferować razem z Alginato. Zastosujemy túrmix, pozostawiając go w spoczynku aż do całkowitej utraty powietrza. Należy wziąć pod uwagę poziom kwasowości produktu: jeśli ma pH niższe niż 4 w tej samej kąpieli, umieścimy cytrynian sodu (zestaw pH) we właściwym zakresie. Jeśli przesadzimy, nadamy produktowi zły smak. 
-W drugiej łazience z chlorkiem. Będą wynosić od 5 do 8 g na litr, w zależności od wielkości kuli. Reakcja alginianowa zachodzi, gdy wchodzi w kontakt z kąpielą chlorkową, tworząc warstwę, która będzie w nim żelować.Pozostanie więcej czasu w bardziej zżelowanej kąpieli, aż do całkowitego zżelowania.
- W trzeciej i ostatniej łazience umieścimy wodę, która będzie używana do czyszczenia kulek, zasadniczo w celu usunięcia złego smaku wytwarzanego przez chlorek wapnia.

ODWRÓCONA SFERYFIKACJA: Te płyny, które naturalnie zawierają wapń, takie jak produkty mleczne, muszą być sferyczne w odwrotnej kolejności, to znaczy przez odwrócenie pierwszych dwóch kąpieli. To samo stanie się z produktami, do których dodano Gluconolactato. Współpracuje również z trzema łazienkami: 
- W pierwszej kolejności umieścimy produkt z własnym wapniem lub z Gluconolactato. Jeśli produkt nie ma odpowiedniej gęstości, umieścimy 6 g Gelespessa (2 g Xantana) na kilogram, aby uzyskać wystarczającą wagę, aby sfera, którą tworzymy, mogła zostać zanurzona w drugiej kąpieli. 
- W drugiej kąpieli umieścimy litr wody mineralnej (bez wapnia) z 5 g alginianu.
- W trzeciej i ostatniej łazience sami wrzucimy wodę do czyszczenia kulek. Dzięki odwróceniu kąpieli otrzymujesz kulę, która zawsze pozostaje płynna wewnątrz, ponieważ warstwa, która tworzy żele.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Alginat op. 750g Alginat sodu Sosa 58050016

Alginat op. 750g Alginat sodu Sosa 58050016

Pokrewny Produkty

Przejdź do góry