Co to jest granitor i jak działa? Jak zrobić granitę?

Granitory w gastronomii doceniane są szczególnie w sezonie letnim we wszystkich lokalach  i punktach mobilnych, serwujących orzeźwiające, mrożone napoje dla spragnionych turystów i klientów. Urządzenie w łatwy sposób przygotowuje i schładza GRANITY (z angielskiego Slush) najczęściej na bazie syropów owocowych i wody lub gotowych mieszanek.

Co ciekawe Granita sięga tradycyji sycylijskiego deseru. Oryginalnie sporządzana jest z wody, soku z cytryny i cukru. Charakteryzuje się wyczuwalnymi grudkami lodu, w odróżnieniu od sorbetu ma ziarnistą strukturę napoju.

Ponadto w granitorze możemy sporządzić pyszne sorbetto (mrożony jogurt przypominający sheak-a). Ciekawą propozycje stanowią napoje alkoholowe takie jak Pina Colada, Margarita, Daiquiri czy inne koktaile. W zależności od gęstości gotowego produktu serwowany jest ze słomką lub łyżeczką. 

Jak przygotować GRANITĘ?

Rodzaje granitorów

Granitor może być jedno lub kilku komorowy. Pojemność zbiorników wynosi najczęściej od 6 do 12L. Wybór wielkości uzależniony powinien być od lokalizacji punktu gastronomicznego i natężenia ruchu jakiego się spodziewamy. Mniejsze granitory – jedno lub dwukomorowe łatwiejsze są do przenoszenia, w przypadku gdy planujemy zmianę lokalizacji ze stacjonarnej na mobilne stoisko np. w samochodzie typu Food Truck.

W wielu granitorach istnieją funkcje:

  • Regulacji wielkości i gęstości (grubości) mieszanego produktu
  • Ustawienia temperatury w zależności od rodzaju napoju, jaki chcemy serwować
    • od +2oC do +8oC chłodne napoje;
    • -5oC do -2oC zmrożone napoje
  • Niezależnej pracy każdego ze zbiorników z osobna

Cena urządzenia, w zależności od wielkości oscyluje w granicach od 5 do 10 tysięcy złotych brutto.

Sprawdź nasze produkty