• CIASTO NA GOFRY

  • IMBIROWA BAZA DO LEMONIADY

Producent MASON CASH

Brytyjska firma Mason Cash od wieków jest wyborem domowych kucharzy i piekarni.Jej początki sięgają 1800 roku.
Mason Cash od wieków jest wyborem domowych kucharzy i piekarni. Początki Mason Cash sięgają ceramiki działającej w kościele Gresley w sercu angielskiego przemysłu ceramicznego w 1800 roku. 
Kościół Gresley znajdował się w pobliżu wszystkich surowców i źródeł energii niezbędnych do produkcji ceramiki i miał fantastyczne połączenia transportowe w całej Wielkiej Brytanii i  świecie.

Ceramika produkowała artykuły kuchenne wykonane z glazurowanej glinki nazywane jako "żółte naczynia" ze względu na kolor lokalnej gliny.

Ceramika była prowadzona przez szereg Mistrzów Ceramiki, z których najbardziej kolorowy był "Masywny Mason", czyli nazwa "Mason" pochodząca z lat 1800. XX wieku. 
Tom Cash nabył ceramikę w 1901 roku i przemianował nazwę firmy Mason Cash & Co.

W 1800 roku Mason Cash produkował miski do mieszania, ale w 1901 roku zaprojektowali i wyprodukowali pierwszą ikonową misę do mieszania Mason Cash. 
Projekt miski przetrwał test czasu i stała się czymś klasycznym. W rzeczywistości projekt ledwo zmienił się od tamtej pory, dlatego marka nadal znana jest z innowacyjnych, klasycznych przyborów kuchennych.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji