• Szkolenie Monin 8 maja

  • IMBIROWA BAZA DO LEMONIADY

MIARKI KUCHENNE
Miarka kuchenna ✔do produktów sypkich ✔ i płynnych | cukieteria.pl

Miarki kuchenne - cukiernicze - do płynów i produktów sypkich

Jedną z podstaw udanego przepisu kulinarnego jest zachowanie odpowiednich proporcji i ilości składników w recepturze. W odmierzaniu ich pomogą miarki, które pozwalają bez konieczności ważenia odmierzyć odpowiednią ilość składników sypkich lub płynnych.

Rodzaje miarek kuchennych

W kuchennych akcesoriach warto posiadać dwa rodzaje miarek. Jedne występują często w komplecie i przypominają łyżeczki. Pozwalają w łatwy sposób odmierzyć od kilku do kilkunastu gram produktu. Pomocne są w odmierzaniu soli czy proszku do pieczenia. W większych i głębszych łyżkach można odważyć 100g mąki lub np. sproszkowanego białka.

Drugi rodzaj miarek przypomina bardziej dzbanek z uchwytem. Na ściance naczynia znajdują się podziałki w gramach i mililitrach. Dzbanek z miarką w łatwy sposób pozwoli Ci odmierzyć odpowiednią ilość wody do przepisu, albo innego sypkiego produktu.

W domowej kuchni zazwyczaj wystarcza miarka o pojemności 1L. W pracowniach cukierniczych i w gastronomii praktyczne są miarki o większych pojemnościach nawet do 5L. Przydają się one szczególnie przy produkcji lodów lub większych ilości potraw i wypieków.

Na co zwrócić uwagę kupuiąc miarkę?

  • Wybierając miarkę zwróć uwagę przede wszystkim na tworzywo z jakiego jest wykonana. Warto by materiał z jakiego jest zrobiona był trwały i nietłukący. Niektóre tworzywa łatwo pękają pod wpływem upadku lub temperatury.
  • Dobre wyprofilowanie dziubka w dzbanku – to gwarancja łatwego nalewania  do naczynia płynów bez rozlewania na boki.
  • Ergonomiczny uchwyt przy większych pojemnościach zdecydowanie ułatwi utrzymanie dzbanka z miarką

W ofercie naszego sklepu znajdziesz miarki zarówno do użytku domowego, jak i do profesjonalnie wyposażonej kuchni w restauracji lub cukierni. Wszystkie akcesoria jakie sprzedajemy posiadają odpowiednie atesty i deklaracje zgodności do kontaktu z żywnością. Zadowolenie i doskonałą jakość produktów potwierdzają liczne pozytywne opinie naszych klientów.

Sempre Group Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji
Aktywne filtry