• Dzień Otwarty z firmą Silikomart

  • IMBIROWA BAZA DO LEMONIADY

DEKORACJE Z CZEKOLADY
Dekoracje i ozdoby z czekolady - cena i opinie - cukieteria.pl

Dekoracje z czekolady i ozdoby

Dekoracje z czekolady - co będzie nam potrzebne?

Słodkości bez przemyślanej ozdoby są jak potrawy bez odpowiednich przypraw. Można je w taki sposób przygotować, ale każdy wie, że przy odrobinie wysiłku efekt przecież może być znacznie lepszy. Dlatego zdecydowana większość cukierników wybiera dekorowanie swoich wypieków ozdobami wykonanymi własnoręcznie bądź kupionymi w sklepach z tego typu asortymentem. Przyozdobione torty czy ciasta wyglądają imponująco, estetycznie, a poza kubkami smakowymi cieszą również oko. Klient ma dodatkowo poczucie, że jego zamówienie zostało wykonane w sposób zindywidualizowany.

Jak zrobić dekoracje z czekolady?

Przede wszystkim musisz wybrać dobrej jakości czekoladę. Najlepiej, żeby miała jak najwyższą zawartość kakao, wtedy ozdoby nie tylko będą świetnie wyglądały, ale także smakowały.

Czekoladę najlepiej rozpuszczać w kąpieli wodnej. Pamiętaj, żeby miska była sucha, a czekolada się nie rozwarstwiła oraz nie miała kontaktu z powierzchnią wody. Podczas przygotowywania warstwy czekolady do wycinania ozdób pamiętaj, żeby nie była zbyt cienka. Zapobiegnie to uszkodzeniu i łamaniu się dekoracji. Do wycinania i formowania ozdób warto przygotować sobie zawczasu zestaw potrzebnych akcesoriów, np. wykałaczki, wałek, szpryce, foremki, które umożliwią precyzyjną pracę. 

Pamiętaj, aby czekolada była prawidłowo zatemperowana, w przeciwnym razie materiał na ozdoby stanie się bardzo kruchy i łamliwy, a same dokoracje szybko pokryją się szarym nalotem.

Jakie akcesoria do dekoracji z czekolady będą najlepsze?

Wiadomo, nie każdy posiada takie umiejętności bądź dysponuje odpowiednią ilością czasu, by samemu zrobić dekoracje z czekolady od podstaw. W takiej sytuacji prościej jest zdać się na profesjonalne sklepy, które oferują tego typu gotowe rozwiązania, z których sam możesz skomponować wymarzoną dekorację.

Najlepsze elementy, z których powstają czekoladowe aranżacje ozdabiające słodkości, to te uniwersalne. Czekoladowe posypki, wiórki, ołówki, rollsy oraz kora nadadzą nie tylko smak, ale także ubarwią monochromatyczny krem, nadając tortowi elegancji. Z nimi wykończysz każdy deser, nawet jeśli nie planujesz wykonać żadnego konkretnego motywu.

Również dekoracje okolicznościowe przydadzą się przy bardziej sprecyzowanym zamówieniu. Kulki świetnie się sprawdzą w momencie, kiedy chcesz wyczarować drogę mleczną na urodziny małego astronauty. Łącząc je z gotowymi listkami albo różnego gatunku kwiatami, stworzysz kompozycję dla zapalonej florystki. Ażurki czekoladowe to prosty i efektowny sposób dekoracji nie tylko tortów. Ich perfekcyjnie wykrojone kształty dodadzą wyrafinowania każdej słodkości. Na końcu pozostają płaskie figurki - znajdziesz tu mnogość kształtów, rozmiarów oraz stylów. Wystarczy wybierać te, które najlepiej oddadzą charakter danej okazji.

Jak widać, tak naprawdę potrzeba niewiele do stworzenia idealnych dekoracji z czekolady. Potrzebujesz jedynie własnej wyobraźni, aby zwykły deser zamienić w małe dzieło sztuki.

Sempre Group Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Aktywne filtry