• Dzień Otwarty z firmą Silikomart

  • IMBIROWA BAZA DO LEMONIADY

NOŻE KUCHENNE
Noże kuchenne | do krojenia ciast ✔ profesjonalne | cukieteria.pl

Noże kuchenne do ciącia ciast i tortów - zaokrąglone i szpikulcem, różne długości

Noże do krojenia ciast, powinny mieć przede wszystki odpowiedni kształt i naostrzenie  Jakość noża zależy od materiałów z jakich został wykonany Nóż cukierniczy może mieć różną długość zakończenie zaokrąglone lub z czubkiem ostrze gładkie lub ząbki

Jak wybrać nóż do krojenia i szatkowania.

Niezależnie od tego czy pieczesz i gotujesz w domu, czy jesteś profesjonalnym cukiernikiem lub kucharzem, potrzebujesz kilku rodzajów noży kuchennych. Różnorodność wzorów, nie jednokrotnie sprawia trudności w wyborze odpowiedniego noża do krojenia i szatkowania potraw. Problemem jest brak znajomości zastosowania odpowiednich ostrzy.

Rodzaje noży kuchennych

Najpopularniejsze noże kuchenne i szefa kuchni, podobne są kształtem. Różnią się długością. Ostrze zwęża się do wierzchołka, a rozszerza do rączki. Można nimi kroić, szatkować, siekać rozgniatać i przenosić na nich potrawy. Często używane są do krojenia tortów i ciast.
Noże do warzyw i owoców będą zdecydowanie mniejsze, również maja szpiczasty czubek, jednak samo ostrze może różnić się kształtem.

Noże z piłką  zazwyczaj polecane są do krojenia pieczywa, jak również bezy. Do wyboru będą różne długości ostrza jak również zakończenia na półokrągło lub w szpic.

Wybierając nóż warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał z jakiego jest wykonane zarówno samo ostrze, jak i rączka. Najlepsze i najtrwalsze będą noże wykonane ze stali nierdzewnej. Rączki natomiast często są z tworzywa. Bardzo ważny jest ich kształt ergonomiczny dla komfortu krojenia.

Jak dbać o noże w kuchni.

Aby nóż służył latami niezbędne jest jego odpowiednie przechowywanie, ostrzenie i odpowiednie mycie. Komfort krojenia zależy od ostrości noża, dlatego też powinno się go odpowiednio i fachowo ostrzyć. Nie poleca się mycia noży w zmywarce i wysokich temperaturach. Aby nie rysować krawędzi ostrza, najlepiej przechowywać je w specjalnych stojakach lub w ochronnych nakładkach.

Jeśli nadal nie wiesz jaki nóź najlepiej wybrać, napisz lub zadzwoń do nas chętnie doradzimy. Większość akcesoriów jakie sprzedajemy są niemieckiej firmy Thermohauser, która specjalizuje się w solidnych produktach dla cukiernictwa i gastronomii.

Sempre Group Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

Jest 38 produktów.

Pokazano 1-38 z 38 pozycji
Aktywne filtry

Indeks: TESCOMA205

Marka: TESCOMA

Tarka ręczna z drobnym ostrzem dł. 39 cm - wykonana ze stali nierdzewnej - 638748 Tescoma President X-sharp stainless steel

Stalowa tarka ręczna do czekolady, parmezanu, przypraw i cytrusów! Wąska tarka ręczna wykonana w jakości premium - doskonale sprawdzi się w każdej kuchni - ergonomiczna i funkcjonalna tarka ręczna do ścierania produktów na drobne wiórki i nitki.

Cena 79,00 zł
Więcej
DOSTĘPNĄ ILOŚĆ SPRAWDZISZ W SZCZEGÓŁACH PRODUKTU

Indeks: TESCOMA206

Marka: TESCOMA

Tarka ręczna dwa rodzaje ostrza dł. 39 cm - wykonana ze stali nierdzewnej - 638750 Tescoma President X-sharp stainless steel

Stalowa tarka ręczna z dwoma rodzajami ostrza - do czekolady, parmezanu, przypraw i cytrusów! Wąska tarka ręczna wykonana w jakości premium - doskonale sprawdzi się w każdej kuchni - ergonomiczna i funkcjonalna tarka ręczna do ścierania produktów na drobne wiórki i nitki.

Cena 79,00 zł
Więcej
DOSTĘPNĄ ILOŚĆ SPRAWDZISZ W SZCZEGÓŁACH PRODUKTU