• IMBIROWA BAZA DO LEMONIADY

KRATKI DO STUDZENIA
Kratki do studzenia ciast i wypieków - sklep cukieteria.pl

Kratki do studzenia ciast i biszkoptów - różne rozmiary

Kratki do studzenia pomagają odpocząć ciastu po wypieku. Warto posiadać je w akcesoriach kuchennych, zwłaszcza jeśli dużo pieczesz. Upieczony biszkopt po wyjęciu z piekarnika najlepiej wyjąć z blachy i ułożyć na kratce. Dzięki temu ciasto nie tylko szybciej ostygnie, ale również odparuje, będzie smaczniejsze i zachowa swoją puszytość.

Kratki do studzenia pomagają odpocząć ciastu po wypieku. Warto posiadać je w akcesoriach kuchennych, zwłaszcza jeśli dużo pieczesz. Upieczony biszkopt po wyjęciu z piekarnika warto wyjąć z blachy i ułożyć na kratce. Dzięki temu ciasto nie tylko szybciej ostygnie, ale również odparuje, dzięki czemu będzie smaczniejsze i bardziej puszyste.

Jak wybrać kratkę do pieczenia.

Wybierając kratkę do studzenia powinniśmy kierować się przede wszystkim materiałem z jakiego jest wykonana. Najlepsze są ze stali nierdzewnej, posłużą nam długie lata. Kratki mogą mieć mieć różne kształty: okrągłe, prostokątne, kwadratowe. Wybór kształtu zależy od nas i naszych preferencji, jakie ciasta najczęściej pieczemy. Jeśli pieczesz okrągłe biszkopty to warto wybrać kratkę okrągłą lub kwadratową. Jeśli jesteś amatorem (rką) pieczenia muffinek i ciasteczek to pomyśl o większej kratce prostokątnej, na której pomieści się więcej wypieków. Dostępne są również kratki kilkupoziomowe, dla miłośników większej ilości słodkości.

Do czego służy kratka do pieczenia.

Tak jak wcześniej juz zostało wspomniane przede wszystkim:

  • do równomiernego obniżenia temperatury ciasta. Jest to szczególnie ważne przy pieczeniu biszkoptów na tort i babek.
  • wyłożenie wypieku na kratkę zapobiega wilgotnieniu ciasta zwłaszcza od spodu blachy
  • kładąc ciasto na kratce, łatwo możemy je udekorować polewą, glazurą lub lukrem. Nadmiar produktu spływa swobodnie przez dziury na spód.

Zapraszamy do naszego sklepu, chętnie doradzimy jaki produkt najlepiej wybrać.

Sempre Group Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji
Aktywne filtry