• CIASTO NA GOFRY

  • IMBIROWA BAZA DO LEMONIADY

PĘDZELKI
Pędzelki cukiernicze ✔ spożywcze ➡ do dekorowania ciast | cukieteria.pl

Pędzle z atestem spożywczym

Podstawową różnicą pomiędzy zwykłym pędzlem do malowania, a pędzelkiem cukierniczym jest certyfikat poświadczający o bezpiecznym kontakcie z żywnością. Prowadząc cukiernie lub punkt gastronomiczny, wszystkie akcesoria jakie używane są w kuchni powinny mieć atesty świadczące o dopuszczeniu do kontaktu z żywnością. Warto o tym pamiętać na wypadek kontroli Sanepidu, który może zażądać takiego poświadczenia. Wszystkie akcesoria kuchenne i wyposażenie gastronomii jakie sprzedajemy posiadają takie właściwe atesty.

Pędzelki kuchenne stosowane w cukiernictwie

Pędzelki kuchenne służą do nanoszenia różnych płynnych substancji na powierzchnię  wypieków i wyrobów cukierniczych i innych. Niezależnie, czy pędzlujemy świeże owoce żelem na zimno, czy nasączamy biszkopt lub natłuszczamy powierzchnię blachy – pędzel powinien być odporny na różne substancje, również te tłuste i gorące. Zatem bardzo ważne jest by pędzle wykonane były z tworzyw odpornych na wysokie temperatury podczas pracy i mycia.

Pedzelki cukiernicze- jakie wybrać

Silikonowe pędzelki z rączką z tworzywa dłużej posłużą, niż tradycyjne z włosia i drewnianym uchwytem. Wybór zależy od preferencji, ale również powinien uwzględnić praktyczność narzędzia. Prowadząc większą pracownię cukierniczą lub catering warto na wyposażeniu mieć kilka rodzajów pędzelków kuchennych, zarówno pod względem wielkości jak i materiału z jakiego są wykonane.

Dla pasjonatów cukiernictwa artystycznego gotowe są zestawy mniejszych pędzelków, służących do dekorowania i malowania na powierzchni mas cukrowych, czekolady i opłatków z pomocą barwników spożywczych.

Personel naszego sklepu, chętnie doradzi jakiego rodzaju akcesoria kuchenne wybrać do pracowni cukierniczej i na wyposażenie kuchni. Nasi kliencie chętnie wracają i dokupują kolejne narzędzia, o czym świadczy wiele pozytywnych opinii o sklepie i produktach.

Sempre Group Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji
Aktywne filtry