FORMY SILIKONOWE  Liczba produktów: 303.

FORMY SILIKONOWE

Formy silikonowe, są alternatywą dla tradycyjnych form aluminiowych i metalowych. Można je stosować zarówno do pieczenia jak i mrożenia, stąd też mają szerokie zastosowanie. Foremki silikonowe pokochają zarówno miłośnicy domowych wypieków, jak i profesjonalni cukiernicy. Dopracowane w każdym calu ułatwią przygotowywanie ulubionych smakołyków. 

C...

Formy silikonowe, są alternatywą dla tradycyjnych form aluminiowych i metalowych. Można je stosować zarówno do pieczenia jak i mrożenia, stąd też mają szerokie zastosowanie. Foremki silikonowe pokochają zarówno miłośnicy domowych wypieków, jak i profesjonalni cukiernicy. Dopracowane w każdym calu ułatwią przygotowywanie ulubionych smakołyków. 

Czy warto kupić foremki silikonowe? 

Elastyczność form silikonowych pozwala wyginać je we wszystkie strony, co z kolei sprawia, że z łatwością wyjmiemy ich zawartość. Dodatkowo nie wymagają stosowania tłuszczu czy papieru do pieczenia. Formy silikonowe są nieprzywierające, przez co bez problemu utrzymamy je w czystości. Zajmują mało miejsca, a ich bogata kolorystyka i mnogość kształtów z pewnością przypadnie do gustu nie tylko profesjonalnym cukiernikom, ale również młodym adeptom sztuki kulinarnej. 

Silikonowe foremki do pieczenia czy lodu to niezbędny must have w każdej kuchni, który z pewnością będzie nam służył znacznie dłużej niż tradycyjne blachy aluminiowe. 

Najlepsze formy silikonowe 

Na świecie jest kilka wiodących firm, które produkują foremki silikonowe do pieczenia i mrożenia. Wśród nich liderem są włoskie firmy Silikomart i Pavoni, które zdobywają nagrody za niesamowicie innowacyjne technologie i wzory. 

Więcej

Podkategorie

FORMY JEDNO-PORCJOWE

Formy jedno-porcjowe, to nic innego jak formy na jedno ciasto lub tort o pojemności od ok. 300 do 2000 ml. Formy silikonowe w odróżnieniu od innych tworzyw są bardzo elastyczne, co daje możliwość kreatywnego tworzenia różnych wzorów i bardzo łatwej pracy z nimi. Dzięki temu formy silikonowe na jedną porcję stały się bardzo popularne i lubiane przez cukierników, dając im gwarancję z jednej strony powtarzalności, a z drugiej możliwość tworzenia nowych receptur w zupełnie innym wydaniu.

FORMY DO MONOPORCJI

Formy na monoporcje, to nic innego jak formy na jedno ciasteczko lub deser o pojemności od ok. 50 do 150 ml. Formy silikonowe w odróżnieniu od innych tworzyw są bardzo elastyczne, co daje możliwość kreatywnego tworzenia różnych wzorów i bardzo łatwej pracy z nimi zarówno podczas pieczenia, jak i mrożenia produktów. Dzięki temu formy silikonowe na monoporcje stały się bardzo popularne i lubiane w nowoczesnym cukiernictwie dając  Cukiernikom możliwość tworzenia oryginalnych deserów.

FORMY MICRO I MINI

Formy micro i mini, to nic innego jak formy do tworzenia malutkich form cukierniczych będących dodatkami do większych ciast i monoporcji. Uzupełniają one kształt bryły i niejednokrotnie są tzw. Kropką nad „i” . Formy silikonowe w odróżnieniu od innych tworzyw są bardzo elastyczne, co daje możliwość kreatywnego tworzenia nawet malutkich wzorów i bardzo łatwej pracy z nimi zarówno podczas pieczenia, jak i mrożenia produktów.

FORMY TEMATYCZNE

Formy tematyczne nawiązują często do kształtów owoców. Projektanci form silikonowych, szukają często inspiracji w naturze. Desery w kształcie owoców takich jak jabłko, gruszka, cytryna wyróżniają się spośród innych wyrobów cukierniczych. Przyciągają uwagę swym wyglądem i oryginalnymi smakami. W tematycznych wzorach znajdują się również formy do sushi lub akcenty świąteczne.

RANTY PERFOROWANE Z FORMĄ

Ranty perforowane zdecydowanie ułatwiają pieczenie, zapewniając równomierny dopływ temperatury. Ranty wykonane są w taki sposób, że wyjmowanie ich nie narusza kruchego ciasta. Zestawy z formami silikonowymi umożliwiają tworzenie tart i tartaletek w różnych kształtach z różnymi dekoracjami. Formy silikonowe są odporne na chłodzenie, mrożenie i pieczenie. Wytrzymują zakres temperatur od -60 do +230 stopni Celsjusza. Formy nadają się do mycia w zmywarce. Formy marki Silikomart przeznaczone są dla profesjonalistów.

FORMY DO DEKORACJI TOP

Formy do dekoracji TOP, to formy silikonowe służące do stworzenia dekoracji na powierzchni ciast i deserów. Zagłębienia formy wypełniane są najczęściej kremami, musami lub żelkami i mrożone. Można w nich również wypiekać wyroby. Łatwe w użyciu, bardzo giętkie, pozwalają na wyjecie wzoru i położenie na powierzchni ciasta.

na stronie
234,43 zł 275,80 zł -15%
Brak magazynie
Forma silikonowa w kształcie Cytryny i Limonki.
142,40 zł
Forma silikonowa - zestaw szablonów.
70,00 zł
Forma silikonowa - zestaw szablonów.
70,00 zł
Forma silikonowa 170 mm średnicy, 41 mm wysokości.
92,30 zł
Brak magazynie
Forma silikonowa w kształcie 6 małych chmur (120 ml).
88,00 zł
Brak magazynie
Forma silikonowa w kształcie płatków kwiatów/liści.
88,00 zł
Forma silikonowa z wykrojnikiem w kształcie ziarna kakao
88,00 zł
Forma silikonowa na 8 mono-porcji.
66,80 zł
Forma silikonowa w kształcie róży na 6 mono-porcji.
88,00 zł
Zestaw 2 form silikonowych.
108,40 zł
Brak magazynie
Zestaw dwóch form silikonowych.
170,20 zł
Brak magazynie
Forma silikonowa SQUARE SPHERE 1200 Silikomart
114,50 zł
114,50 zł
Brak magazynie
58,80 zł
Brak magazynie
Produkty 1 - 52 z 303

Przejdź do góry