• Szkolenie Monin 8 maja

  • IMBIROWA BAZA DO LEMONIADY

Producent GIUSTO MANETTI BATTILORO

Giusto Manetti Battiloro to światowy lider w produkcji złota płatkowego. Z ponad 400-letnią historią, nieustępliwą pasją do jakości i skłonnością do dalszego inwestowania w przyszłość, opiera swoją politykę firmy na czterech filarach: wartość tradycji, przekazywanej przez piętnaście pokoleń rodziny Manetti; miłość do jakości, kultywowana dzięki wyspecjalizowanym pracownikom, niezrównanej znajomości produktu i nieustannej dbałości o potrzeby klientów; znaczenie etyki, praktykowanej konkretnie poprzez poszanowanie praw pracowników i współpracowników, lojalność wobec zobowiązań podjętych wobec klientów i dostawców oraz wsparcie dla terytorium; inwestycje w innowacje, wspierane przez ciągłe unowocześnianie procesów produkcyjnych, rozwój nowych technologii oraz ciągłe szkolenia kadr.

Bardzo solidna złota linia rysuje drzewo genealogiczne Manetti i łączy etapy historii rodzinnej firmy, która od ponad 400 lat reprezentuje maksymalny wyraz kunsztu złotnika. Na przestrzeni wieków ta sama rodzina towarzyszyła, a czasami przewidywała ewolucję procesów produkcyjnych związanych z przekształcaniem sztabek w liście i stała się światowym ambasadorem niezwykłej tradycji i potencjału innowacyjnego najlepszego florenckiego rzemiosła.

Giusto Manetti Battiloro eksportuje doskonałość swoich produktów w 100% wyprodukowanych we Włoszech na cały świat. Wszystkie etapy produkcji i pakowania płatków złota i srebra odbywają się w nowej siedzibie, która rozciąga się na powierzchni 8000 metrów kwadratowych w przemysłowej dzielnicy Campi Bisenzio, na obrzeżach Florencji i kilka kilometrów skąd na początku XVII wieku rozpoczęła się niezwykła historia firmy. Funkcjonujący od 7 stycznia 2013 roku zakład został zaprojektowany zgodnie z filozofią kompleksowego zarządzania jakością, aby zapewnić doskonałą i elastyczną obsługę klientów, poszerzać ofertę niestandardowych rozwiązań, zawsze gwarantować najwyższą jakość produktów, optymalizować czas produkcji oraz dbać o dobro robotników.

W nowej siedzibie, która skupia w jednym budynku istniejące wcześniej florenckie jednostki produkcyjne przy Via Ponte alle Mosse, Via Panciatichi i Via Petrocchi, wszystkie maszyny i systemy produkcyjne są najnowocześniejsze i zapewniają, wraz z bardzo wysoka jakość gotowego produktu maksymalne bezpieczeństwo i wydajność.

Niezwykłe know-how firmy jest chronione licznymi patentami, będącymi wynikiem ciągłych inwestycji w badania i rozwój. Pewność jakości gwarantują na całym świecie również zarejestrowane znaki towarowe powiązane z tożsamością firmy i określonymi liniami produktów: „Giusto Manetti Battiloro”, „GMB 1820 Giusto Manetti Battiloro”, „Fabbrica di oro e giallo in fiore”, „Gold Chef ” (złoto spożywcze), „Beauty Gold” (złoto kosmetyczne) oraz „TERRAORO” (poświęcony światu architektury i designu).

„Produkujemy płatki złota od piętnastu pokoleń, używając naszych rąk, głowy i serca. I do dziś, za każdym razem, gdy widzę rozżarzone złoto wlewające się do strzemienia jak język ognia, ekscytuję się, jakby to był pierwszy raz. W tym blasku odnawia się nasza historia: historia rodziny, miasta i starożytnego rzemiosła, które obok najnowocześniejszych technologii wciąż wykorzystuje te same umiejętności rzemieślnicze sprzed tysięcy lat”. Niccolo Manettiego

Aby stopniowo zmniejszać grubość złota i dokonać cudu przekształcenia ciężkiej sztabki w niezwykle cienkie liście, potrzeba pięciu faz przetwarzania i dziesięciu godzin pracy. Produkty Giusto Manetti Battiloro są topione, walcowane, ubijane, cięte i pakowane we Włoszech, w siedzibie firmy na obrzeżach Florencji.

Giusto Manetti Battiloro oferuje na rynku tylko i wyłącznie produkty wysokiej jakości, przetwarzane i wprowadzane do obrotu w pełnej zgodzie z polityką „Buy Confident”, dzięki której każdy produkt firmy zakupiony w dowolnym miejscu na świecie jest bezpieczny, gwarantowany, śledzony i certyfikowany.

Złoto wykorzystywane do produkcji płatków Manetti kupowane jest wyłącznie za pośrednictwem instytucji bankowych, które gwarantują jego czystość i pochodzenie z terenów, na których nie dochodzi do konfliktów i łamania praw człowieka.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji