FORMY SILIKONOWE  Liczba produktów: 295.

FORMY SILIKONOWE

Formy silikonowe, są alternatywą dla tradycyjnych form aluminiowych i metalowych. Można je stosować zarówno do pieczenia jak i mrożenia, stąd też mają szerokie zastosowanie. Foremki silikonowe pokochają zarówno miłośnicy domowych wypieków, jak i profesjonalni cukiernicy. Dopracowane w każdym calu ułatwią przygotowywanie ulubionych smakołyków. 

C...

Formy silikonowe, są alternatywą dla tradycyjnych form aluminiowych i metalowych. Można je stosować zarówno do pieczenia jak i mrożenia, stąd też mają szerokie zastosowanie. Foremki silikonowe pokochają zarówno miłośnicy domowych wypieków, jak i profesjonalni cukiernicy. Dopracowane w każdym calu ułatwią przygotowywanie ulubionych smakołyków. 

Czy warto kupić foremki silikonowe? 

Elastyczność form silikonowych pozwala wyginać je we wszystkie strony, co z kolei sprawia, że z łatwością wyjmiemy ich zawartość. Dodatkowo nie wymagają stosowania tłuszczu czy papieru do pieczenia. Formy silikonowe są nieprzywierające, przez co bez problemu utrzymamy je w czystości. Zajmują mało miejsca, a ich bogata kolorystyka i mnogość kształtów z pewnością przypadnie do gustu nie tylko profesjonalnym cukiernikom, ale również młodym adeptom sztuki kulinarnej. 

Silikonowe foremki do pieczenia czy lodu to niezbędny must have w każdej kuchni, który z pewnością będzie nam służył znacznie dłużej niż tradycyjne blachy aluminiowe. 

Najlepsze formy silikonowe 

Na świecie jest kilka wiodących firm, które produkują foremki silikonowe do pieczenia i mrożenia. Wśród nich liderem są włoskie firmy Silikomart i Pavoni, które zdobywają nagrody za niesamowicie innowacyjne technologie i wzory. 

Więcej

Podkategorie

FORMY JEDNO-PORCJOWE

Formy jedno-porcjowe, to nic innego jak formy na jedno ciasto lub tort o pojemności od ok. 300 do 2000 ml. Formy silikonowe w odróżnieniu od innych tworzyw są bardzo elastyczne, co daje możliwość kreatywnego tworzenia różnych wzorów i bardzo łatwej pracy z nimi. Dzięki temu formy silikonowe na jedną porcję stały się bardzo popularne i lubiane przez cukierników, dając im gwarancję z jednej strony powtarzalności, a z drugiej możliwość tworzenia nowych receptur w zupełnie innym wydaniu.

FORMY DO MONOPORCJI

Formy na monoporcje, to nic innego jak formy na jedno ciasteczko lub deser o pojemności od ok. 50 do 150 ml. Formy silikonowe w odróżnieniu od innych tworzyw są bardzo elastyczne, co daje możliwość kreatywnego tworzenia różnych wzorów i bardzo łatwej pracy z nimi zarówno podczas pieczenia, jak i mrożenia produktów. Dzięki temu formy silikonowe na monoporcje stały się bardzo popularne i lubiane w nowoczesnym cukiernictwie dając  Cukiernikom możliwość tworzenia oryginalnych deserów.

FORMY MICRO I MINI

Formy micro i mini, to nic innego jak formy do tworzenia malutkich form cukierniczych będących dodatkami do większych ciast i monoporcji. Uzupełniają one kształt bryły i niejednokrotnie są tzw. Kropką nad „i” . Formy silikonowe w odróżnieniu od innych tworzyw są bardzo elastyczne, co daje możliwość kreatywnego tworzenia nawet malutkich wzorów i bardzo łatwej pracy z nimi zarówno podczas pieczenia, jak i mrożenia produktów.

FORMY TEMATYCZNE

Formy tematyczne nawiązują często do kształtów owoców. Projektanci form silikonowych, szukają często inspiracji w naturze. Desery w kształcie owoców takich jak jabłko, gruszka, cytryna wyróżniają się spośród innych wyrobów cukierniczych. Przyciągają uwagę swym wyglądem i oryginalnymi smakami. W tematycznych wzorach znajdują się również formy do sushi lub akcenty świąteczne.

RANTY PERFOROWANE Z FORMĄ

Ranty perforowane zdecydowanie ułatwiają pieczenie, zapewniając równomierny dopływ temperatury. Ranty wykonane są w taki sposób, że wyjmowanie ich nie narusza kruchego ciasta. Zestawy z formami silikonowymi umożliwiają tworzenie tart i tartaletek w różnych kształtach z różnymi dekoracjami. Formy silikonowe są odporne na chłodzenie, mrożenie i pieczenie. Wytrzymują zakres temperatur od -60 do +230 stopni Celsjusza. Formy nadają się do mycia w zmywarce. Formy marki Silikomart przeznaczone są dla profesjonalistów.

FORMY DO DEKORACJI TOP

Formy do dekoracji TOP, to formy silikonowe służące do stworzenia dekoracji na powierzchni ciast i deserów. Zagłębienia formy wypełniane są najczęściej kremami, musami lub żelkami i mrożone. Można w nich również wypiekać wyroby. Łatwe w użyciu, bardzo giętkie, pozwalają na wyjecie wzoru i położenie na powierzchni ciasta.

na stronie
114,50 zł
Brak magazynie
Produkty 53 - 104 z 295

Przejdź do góry